HARSH TIMES

harsh_times_1
Sinema TV HD Info Vimeo Fragman Vimeo Durdur

HARSH TIMES

HARSH TIMES

Eski bir ordu mensubu olan Jim Davis (Christian Bale), Los Angeles polis departmanından aldığı iş teklifi iptal olunca, eski suç dolu hayatına doğru sürüklenmeye başlar. Kız arkadaşı Sylvia (Eva Longoria), en yakın arkadaşına, Jim'e bir iş bulması için baskı yapmaktadır.Ancak Jim, yasal bir iş yerine, ufak tefek suçlara bulaşarak kolay para kazanma ve kız arkadaşı ile biran önce evlenme peşindedir.

  • YÖNETMENDavid Ayer
  • SENARYODavid Ayer
  • OYUNCULARChristian Bale, Eva Longoria
  • YAPIMABD, 2005
  • SÜRE116 Dk.
  • TÜRÜAksiyon, Suç, Dram

CHRISTIAN BALE

Biyografi

CHRISTIAN BALE

Batman Begins, Terminator 4: Salvation, Empire of the Sun gibi büyük bütçeli Holywoodfilmlerinin sol yıllarda en çok aranan Galli oyuncusu. Bale, 30 Ocak 1974 de, Pembrokeshire,Galler’de dünyaya geldi. Annesi bir sirk palyaçosu olan Jenny James, babası ise pilot DavedBale’di. Dört kardeşin en küçüğü olan Bale, ailesinin işlerinden dolayı İngiltere, A.B.D. vePortekiz gibi pek çok farklı ülkeyi dolaştı ve farklı okullarda eğitim aldı.

Bale ve gitar çalmaya ilgi duyan Ble, ablası Louise’in etkisi altında oyunculuğa yöneldi. İlkoyunculuk denemesini 1982’de, henüz sekiz yaşındayken televizyon reklamları ile yapan aktör,1986 yılında, “Anastasia: The Mystery of Anna” adlı film ile sinema sektörüne adım attı.1987 yılında, Anastasia filmindeki rol arkadaşı Amy Irving’in tavsiyesi ile ünlü yönetmenSteven Spielberg ile tanışan Bale, yönetmenin aynı yıl vizyona giren “Empire of the Sun” adlıfilminde rol adlı. Bu rolü ona “National Board of Review of Motion Pictures” ödül töreninde eniyi genç yıldız ödülü getirdi.

1992’de, Disney’in ünlü müzikali “Newsies”de Jack Kelly karakterini canlandıran Bale,1993’de “Swing Kids”, 1994’de ise “Little Woman” adlı filmlerde rol aldı. 90’lı yılların en çokses getiren yapımlarından birisi olan ve glam rockun doğuş yıllarını anlatan “Velvet Goldmine”filmindeki Arthur Stuart rolü, eleştirmenler ve izleyiciler tarafından taktirle karşılandı.Bret Easton Ellis’in romanından uyarlanan “Amerikan Sapığı”, 2000 yılında vizyona girdi.Bale’in sinemanın ana akımına geçiş rolü olarak görülen film için deneyimli oyuncu, aylarsüren ağır fiziksel antremanlara katılarak vücut yapısını güçlendirdi.

2002 yılında, post apokaliptik bir dünyada geçen ve de Gun Kata adı verilen matematik, çıplakelle dövüş ve silah çatışmasını birleştiren yeni bir kurgusal dövüş sporu üzerine temellenenbilim kurgu yapımı “Equilibrium” vizyona girdi. Bale’in John Preston adlı karakteri oynadığıfilm, türün sevenleri tarafından çok beğenilse de toplam 20 milyon dolar tutan yapımmasraflarının yarısını bile karşılayamayarak yapımcılarını hayal kırıklığına uğrattı.2004’de vizyona giren “The Machinist”in çekimlerinin bitmesinin ardından yeni çekilecekBatman filmleri için başlatılan oyuncu seçmelerini kazanan Bale, Bruce Wayne karakterinicanlandırmak için aşırı zayıf ve çelimsiz olarak görülerek yönetmen tarafından kilo alması içinuyarıldı. Altı aylık bir süre zarfında 30 kilodan fazla alan ve de kaslarını şekillendiren Bale, roliçin uygun hale geldi. Film 15 Haziran 2005’de Amerika’da vizyona girdi ve dünya çapında 370milyon dolardan fazla hasılat yaptı. “Batman Begins”deki rolü Chrsitian Bale’e 2006 yılındaMTV ödül töreninde “En İyi Kahraman Ödülü”nü getirdi.

Batman serisinin devamı olan “The Dark Knight”, 18 Temmuz 2008’de vizyona girdi ve detoplamda 1 milyar doları aşan bir hasılat getirerek bütün zamanların en çok kazandıran4. filmi oldu.

“The Prestige”, Viktorya çağındaki iki yetenekli sihirbazın mücadelesini ekranlara getiren veChristopher Nolan tarafından, Christopher Priest’in edebi eserinden sinemaya uyarlananbaşarılı bir yapım oldu. Bale, The Prestige’de ünlü oyuncular Hugh Jackman, Piper Perabo vede David Bowie ile beraber başrollerde yer aldı. ||2009’da, Terminator serisinin son filmi olan “Terminator: Salvation”da John Connor rolünübaşarı ile canlandıran Bale, 2010 yılında vizyona giren “The Fighter” ile kariyerinin en başarılıyılını yaşadı.

GÖRÜLESİ 5 CHRISTIAN BALE FİLMİ

afis_1

GÜNEŞ İMPARATORLUĞU(EMPIRE OF THE SUN, 1987)

afis_1

VELVET GOLDMINE(1998)

afis_1

AMERİKAN SAPIĞI (AMERICAN PSYCHO, 2000)

afis_1

BATMAN BEGINS (2005)

afis_1

TERMINATOR SALVATIONS (2009)